top of page
לוגו: שני כלבים יושבים בדשא על רקע של הרים

חמשת הפריטים הכי שימושיים בקרוואן שלנו

מינימליזם הוא לגמרי חלק מחיי קרוואן, הוא גורם לנו להעריך את הפריטים שנמצאים איתנו ולהגיד שלום ולא להתראות למה שאינו שימושי. ביום יום יש כל כך הרבה דברים שאנחנו משתמשים בהם ולא שמים לב לכמה הם משמעותיים, אז החלטנו לעצור רגע ולשים לב לסביבה ולומר תודה על כל הדברים שעושים את החיים שלנו נעימים יותר וקלים. מה שהופך מוצר רגיל למוצר קרוואן טוב זה בעיקר שלושה דברים-

1. שרידות- אם הוא מצליח לשרוד את כל השימושים.

2. מדד השימושיות- כמה פעמים ביום/ שבוע משתמשים בו.

3. מדד האיחסון- קל ומהיר לאחסון, לא תופס הרבה מקום, וקל משקל.

לקח לנו זמן להחליט מי הפריטים שעומדים בכל הקטגוריות האלו ועכשיו אתם תוכלו להנות מרעיונות שיעזרו להקל על החיים שלכם או ייאפשרו לכם להשקיע במוצר טוב שלא יתקלקל. אז חלאס קשקשת, בואו נציג את חמשת המנצחים והמנצחות.במקום הראשון - זה הקומקומון


קנינו אותו בחנות טיולים בפרדס חנה לפני ארבע שנים. הוא של חברה ישראלית בשם קקטוס ( אם מישהו מכיר, בבקשה ספרו להם שאנחנו ממש מרוצים!).

ומכיוון שהגענו לגיל שבו "תה זה החיים" אז הקומקום עובד בין 4-8 פעמים ביום, תלוי במזג האוויר ללא הפסקה במשך שנתיים.

הוא קטנטן, קל משקל, עמיד, וציפוי הסיליקון על הידית והמכסה הנוח ממש נעימים. אנחנו ממליצים להשתמש גם בסירים שלהם כי הם מוליכים חום מעולה וזה יקצר לכם את זמן הבישול ויחסוך לכם גז.

מדד שרידות - 100

מדד שימושיות- 100

מדד איחסון- 90 (מה לעשות הוא עגלגל)קומקום קמפינגבמקום השני - השרפרף המתקפל


מרוב שהוא שימושי יש לנו שניים כאלו. אחד משמש כמדרגה מחוץ לדלת ( כי את המדרגה האוטומטית של הקרוואן הרסנו באחת הנסיעות) והשרפרף השני מאוחסן במטבח ועוזר לנו להגיע לפינות האפלות של המדפים הגבוהים (זה קורה הרבה ,אנחנו אנשים נמוכים) לפעמים הם ישמשו כאביזר ארגונמי לשים עליו את המחשב כשעובדים בעמידה.

וכשיש יום יפה שניהם משמשים אותנו ככיסאות פיקניק.

הם מעט יותר כבדים משרפרפי איקאה הדקים, אבל זה נותן להם יתרונות מבחינת שרידות. השרפרף הזה יושב בחוץ בחום, בגשם ובשלג.

במהלך נסיעה הם מתקפלים לשניים וממש קל לאחסן אותם. קנינו אחד מהם באלבניה ואת השני באיטליה. יש אותם כמעט בכל חנות כלי בית באירופה.

מדד שרידות- 100

מדד שימושיות-90

מדד איחסון- 99

שרפרף מתקפל


במקום השלישי תיק לסחיבת כלי מטבח בעיצוב הייחודי של בלקדוג


מידי פעם יוצא לנו להדיח את הכלים בפינת השטיפה בחניונים ובשביל זה צריך משהו נוח לקחת אותם. בעבר היתה לנו גיגית פלסטיק מתקפלת אבל היא הייתה קטנה מידי גם למחבת ולסירים הגדולים והסיליקון המתקפל שלה נהרס מהר. וכשכבר אי אפשר להתעלם מחוסר היעילות של סחיבת כלים מלוכלכים על הידיים, נכנסה היצירתיות.

השתמשתי בכישורי התפירה הלא מפותחים שלי, קיפלתי שקית רב פעמית ענקית לשניים, תפרתי משני הצדדים והשארתי חורים למטה כדי שלא יצטברו מים בתחתית התיק.

ואחרי פחות מ-5 דקות של עבודה נוצר לו תיק ענקי לכל הכלים, עם כיס לסבון הכלים והספוג. בסוף השימוש, שוטפים אותו במים, מייבשים ומקפלים.

זה לא הכלי הכי שימושי כי לא תמיד נדיח כלים בעמדת השטיפה, אבל הוא ממש נוח לשימוש , מתאחסן בקלות, והוא קיבל אקסטרא נקודות על מיחזור שקית ושימוש בשאריות צמר. זה נראה לי גם אחלה פתרון לקמפינג ולטיולים, לאו דווקא לקרוואנים. מוזמנים לעשות פינת יצירה עם הילדים.

מדד השרידות- 100 ( בינתיים האילתור הזה מחזיק כמעט שנה והוא עבר מספר לא מבוטל של סחיבות לפינת שטיפת הכלים ואין ספור נקיונות וקיפולים) מדד השימושיות- 80 ( כשישנים בשטח מדיחים כלים בקרוואן ואין צורך להשתמש בו)

מדד האיחסון- 100 ( כולה לקפל שקית)


שקית רב פעמית עם כלי מטבח לניקוי.


במקום הרביעי זו הכיסונית ( המצאתי את השם כי אני לא יודעת איך באמת קוראים למוצר )


זו דרך נפלאה לאחסן כל מיני דברים קטנים שיש להם שימוש יומיומי, קל לראות אותם דרך הכיסים השקופים, ובאמת שכל יום אנחנו מוציאים משם משהו-מגומיה לשיער ועד ויטמינים.

יש לנו שתי כיסוניות כאלו, אחת בשירותים( זו שבתמונה) והשנייה בדלת המקלחת שומרת על חומרי ניקוי ופיצ'פקעס של הכלבים.

שרידות- 100 ( שורדות נסיעות, לא נפלו ולא נקרעו)

שימושיות- 80

אחסון- 100 ( היא בעצמה פתרון אחסון)
כלי פלסטיק עם כיסים שקופים לאיחסון פריטים קטנים. נתלה על הקיר

ואחרון חביב זה הספר האלקטרוני- BOOX


ספר כיס אלקטרוני שמשמש בתור הספרייה שלנו. כמובן שזה לא מחליף את החוויה של להחזיק ספר מנייר ביד, אבל אם אתם אוהבים לקרוא ואתם רוצים פחות בלאגן ויותר מקום בארונות, זה פתרון מעולה. כל ספר שאנחנו רוצים יורד תוך רגע (הספר בקלות מתחבר לווייפיי), אפשר לקרוא בלילה במיטה בלי להדליק אור ולהפריע לשני, יש לו מילון מובנה כך שתמיד אפשר לקבל הסבר על מילים, הסוללה שלו מחזיקה חודשים ואחרי שהורדתם ספר אין צורך בחיבור אינטרנט כדי לקרוא. הוא קל, קטנטן ומוצר גאוני לאוהבי הקריאה. אנחנו מאוד ממליצים.

שרידות- 100 ( טפו טפו טפו, הוא מחזיק מעמד בכל הנסיעות, הנפילות וקריאה של שני אנשים)

שימושיות- 70 ( היינו רוצים יותר זמן לקרוא)

איחסון- 100


רון קורא בספר אלקטרוני


יש עוד שני מוצרים סופר שימושיים שסיפרנו עליהם בפוסט על נוודות דיגיטלית שגם להם מגיע להיות ברשימת השימושיים: ממיר מתח וסוללת בנק

שני המוצרים האלו מאפשרים לנו להטעין את המחשבים כל הזמן, והם הפריטים הכי חשובים עבורנו כשמדובר בעבודה ונוודות דיגיטלית. תוכלו לקרוא עליהם בפוסט על נוודות דיגיטלית בקרוואן.


החיים בדרכים מלמדים אותנו צריכה מודעת. אנחנו קונים רק מה שצריך ומשתמשים יותר במה שיש. זה מאפשר לכולנו יותר מקום בקרוואן,עוזר להפחית את הנזק לכדור הארץ ומשאיר מקום בלב לדברים החשובים באמת.


Comments


bottom of page